Olomoučtí umělci natočili pohádkový videoklip

20.06.2024

Olomouc, 3. června 2024 - Umělci a autoři muzikálu Můj děda je čert využili nádherných prostor zámku v Tovačově k natočení pohádkového videoklipu k písni "Královnou být". Natáčení probíhalo v impozantních prostorách Rytířského sálu a na Vídeňském schodišti, které dodaly klipu nezaměnitelnou pohádkovou atmosféru.

Petra Zindler, která v muzikálu ztvárňuje královnu a je také spoluautorkou písniček, vysvětluje: "Na svůj původ z Hané jsem pyšná a v blízkosti tovačovského zámku jsem vyrůstala, a proto volba filmové lokace interiéru byla pro mě jasná. Všechna ta vitrážová okna, dřevěné obložení, sochy a dobový nábytek to vše na mě dýchá pohádkovou atmosférou a historií a my jsme nesmírně rádi, že jsme mohli točit právě zde."

Režisér, hudebník a kameraman Tomáš Zindler dodává: "Do Olomouce jsem se přiženil, avšak oblast Hané jsem důkladně procestoval v rámci natáčení mnoha pořadů pro Českou televizi. Pro vykreslení prostředí pekla jsme zvolili zříceninu hradu Brníčko, kde se odehrává nejen setkání démona a čerta, ale také milostný příběh princezny Aničky s chasníkem Michalem. Umístění zříceniny gotického hradu na osamělém kopci přímo evokuje posvátné rituály a podněcuje fantazii."

Natáčení klipu obohatila spolupráce s šermířskými skupinami Rytíři Templu a Oderberg, kteří měli shodou okolností den před natáčením klipu na hradě Brníčko domluvené přátelské setkání s akcí pro veřejnost. Pan starosta Brníčka Jiří Bartoš dovolil rytířům přenocovat na hradě, ale požadoval, aby prostory kvůli natáčení klipu do 10:00 ráno opustili. Režisér klipu Tomáš Zindler však tuto náhodu využil a požádal obě šermířké skupiny o spolupráci. Díky tomu mohl vzniknout klip s jedinečným historickým a dramatickým rázem.

O muzikálu Můj děda je čert: Muzikál Můj děda je čert napsali Tomáš a Petra Zindlerovi. Vznikal s pauzami dva roky, během nichž byla nahrána velká část písniček na YouTube. Muzikál vypráví příběh dospívající dívky Aničky, která svou matku často vnímá jako přísnou a rozkazující královnu. S výchovou Aničky pomáhá její dědeček, který je ve skutečnosti čertem. Dědeček Aničce pomáhá a chrání ji, často vstupuje do jejího pokoje dveřmi kouzelné skříně. Anička touží jít ven na rande, ale matka jí to nedovolí, dokud nesplní své domácí povinnosti. Anička se postupně ocitá v rolích Popelky a princezny Oslí kůže, když utíká za svým princem. Příběh končí dobře – Anička si uvědomí, že její matka není zlá královna, ale milující matka, která se o ni jen bojí.

Na podzim roku 2023 prošly všechny písničky z muzikálu poslední zvukovou úpravou ve studiu a vyšly na celosvětové síti Spotify, kde jsou aktuálně k poslechu.

Pozvánka k poslechu a sledování: Písničky z muzikálu Můj děda je čert jsou nyní k dispozici na Spotify a některé z nich i na YouTube. Podívejte se s námi na výsledek tohoto úchvatného projektu!

Vytvořte si webové stránky zdarma!